آيا تا به حال فکر کرده ايد که کوره روغن مشعل شما چگونه کار مي کند؟ اين ممکن است در مکالمه يکشنبه عيد پاک شما مطرح نشود ، اما وقتي ما فصل گرما را ترک مي کنيم و وارد ماه هاي گرم مي شويم ، بايد به آن فکر کنيم. قبل از اطلاع از آن ، ما به فصل گرما باز خواهيم گشت و هرچه اطلاعات بيشتري در مورد سيستم خود داشته باشيد ، آمادگي بهتري خواهيد داشت.


مشعل روغن چگونه کار مي کند؟اگر کوره سوخت روغن مشعل داريد ، اين واحد به مخزني متصل مي شود که روغن را به کوره تغذيه مي کند ، جايي که معمولاً پمپ آن را با هوا مخلوط مي کند و از طريق نازلي که روغن را به يک غبار ريز تبديل مي کند مجبور مي شود. سپس غبار به محفظه احتراق تزريق مي شود و در آنجا آتش مي گيرد تا بسته به نوع سيستم شما هوا يا آب را گرم کند.


اگر سيستم هواي اجباري داريد ، واحد هواي گرم را از طريق مجاري خارج کرده و از طريق دريچه ها خارج مي کند تا خانه شما گرم شود. اگر سيستم مبتني بر آب داريد ، اين کار با توليد بخار يا آب جوش انجام مي شود که از طريق لوله ها عبور مي کند و از طريق رادياتور يا گاهي اوقات تخته هاي گرمايي شما گرما را منتشر مي کند.


اين سيستم همچنين داراي يک لوله انتشار براي دفع زباله هاي توليد شده در هنگام احتراق سوخت مشعل است. ميزان توليد گازهاي گلخانه اي معمولاً از طريق يک دودکش عبور مي کند ، از دودکش بالا رفته و از آن خارج مي شود.


اسميت پروپان و روغنبا ترک سيستم گرمايشي ، نگهداري سيستم را به خاطر بسپاريد. با گذشت زمان ، سيستم هاي پروپان و روغن شما به فرسودگي نياز دارند. حداقل يک بار در سال بيرون آمدن يک تکنسين اطمينان حاصل مي کند که سيستم شما در بالاترين بازده کار مي کند و از خرابي هاي عمده در اواسط زمستان جلوگيري مي کند.


چگونه يک مشعل پروپان کار مي کند و ساير حقايق پروپاناستفاده از مشعل پروپان
پروپان از تانک به مشعل


مشعل پروپان به عنوان يک مايع صرفاً براي راحتي حمل مي شود. براي اتصال مخزن به کوره ، انتهاي لوله اي که منجر به سوختگي مي شود به طور محکم بر روي دهانه نخ مخزن پيچ مي شود. هنگامي که اين اتصال ايمن شد ، شير بالايي مخزن در خلاف جهت عقربه هاي ساعت چرخانده مي شود ، فضاي داخلي فشار بالا مخزن را در معرض فضاي داخلي فشار لوله قرار مي دهد.


با يکسان شدن فشار ، مقداري از پروپان مشعل مايع تبخير شده و لوله را پر مي کند. در همين حال ، طرف مشعل لوله داراي يک شير مخصوص است که مانع از خروج اين گاز تازه تبخير شده مي شود. اين شير مخصوص توسط يک صفحه در جلوي گريل کنترل مي شود و به کاربر اجازه مي دهد مقدار پروپان را تعيين کند ، که اين باعث تعيين مقاومت شعله مي شود.


خاموش کردن مشعل


براي خاموش کردن مشعل ، کاربر به سادگي شماره گيري را به "خاموش" تبديل مي کند. با اين کار جريان پروپان مشعل کاملاً متوقف مي شود و باعث خاموش شدن شعله هاي آتش مي شود. دوباره روشن کردن جريان گاز باعث شعله ور شدن مجدد شعله هاي آتش نخواهد شد. دريچه هاي خود را محکم ببنديد تا پروپان نشت نکند.


پروپان مشعل چيست و از کجا آمده است؟پروپان مشعل يک سوخت همه کاره است که براي گرم کردن خانه ها ، گرم کردن آب ، پخت و پز ، خشک کردن لباس ، سوخت شومينه هاي گاز و به عنوان سوخت جايگزين براي وسايل نقليه استفاده مي شود.


پروپان مشعل به طور طبيعي در فشار اتمسفر به صورت گازي ظاهر مي شود اما اگر تحت فشار متوسط ??افزايش يابد مي تواند مايع شود. اين ماده به شکل مايع فشرده شده ذخيره و حمل مي شود ، اما با باز کردن يک دريچه براي آزاد سازي پروپان از يک ظرف ذخيره فشار ، در يک گاز بخار مشعل گازي استفاده مي شود. به بيان ساده ، پروپان مشعل هميشه تا زماني که مورد استفاده قرار نگيرد ، مايع است.


اگرچه پروپان مشعل غير سمي و بدون بو است ، اما بوي مشخصي به آن اضافه مي شود تا بتوان گاز را به راحتي تشخيص داد. پروپان مشعل به اين دليل است که به خاطر خود توليد نمي شود ، بلکه محصول جانبي دو فرآيند ديگر است ، پردازش گاز طبيعي و تصفيه نفت.


 


مشاهده ليست قيمت انواع مشعل لينک روبرو : مشعل